رقابت هزار نفر در آزمون زبان وزارت بهداشت/ 30 مرداد

رئیس مرکز سنجش آموزش پزشکی وزارت بهداشت با اشاره به برگزاری نخستین دوره آزمون زبان عمومی اختصاصی وزارت بهداشت از رقابت یک هزار نفر در این آزمون خبر داد و گفت: آزمون در دو نوبت صبح و بعدازظهر برگزار می شود.

کی قباد طاهرنژاد در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: آزمون زبان عمومی MHLE یا Ministry of Health Language Exam برای اولین بار از سوی وزارت بهداشت برای افراد داوطلب برگزار می شود. در این دوره 500 داوطلب در نوبت صبح و 500 داوطلب در نوبت بعدازظهر به رقابت می پردازند. وی خاطرنشان کرد: این آزمون به منظور ارزیابی توان داوطلب در زمینه تسلط به درک مطلب شنیداری، دستور زبان، واژگان زبان انگلیسی، خواندن و درک مطلب بوده و به صورت چند گزینه ای در سه دوره زمانی برگزار می شود.

رئیس مرکز سنجش آموزش پزشکی وزارت بهداشت شرط قبولی در این آزمون را کسب حداقل 50 درصد کل امتیاز آزمون اعلام کرد و گفت: برای کلیه شرکت کنندگان در آزمون گواهی صادر می شود و مدت اعتبار این مدرک دو سال از زمان برگزاری آن است.طاهرنژاد خاطرنشان کرد: آزمون زبان عمومی در روزهای 30 مرداد، 10 مهر و 29 آبان در سالن همایشهای رازی دانشگاه علوم پزشکی ایران برگزار می شود.منبع  

شرکت کنندگان در این آزمون می‌توانند کارت ورود به جلسه خود را از اینجا دریافت کنند.