بازنگری آیین‌نامه تسهیلات استعدادهای درخشان

بازنگری آیین‌نامه تسهیلات استعدادهای درخشان دانشجویان با هدف ارزش افزایی پژوهش‌های دانشجویی انجام میشود 

به گزارش روابط عمومی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، دکتر لنکرانی در مراسم اختتامیه دهمین کنگره سالیانه پژوهشی دانشجویان علوم پزشکی ضمن ارزیابی موفقیت‌آمیز این کنگره گفت: امسال تولیدات علمی و مقالات علمی پژوهشی دانشجویان علوم پزشکی طی سه‌سال گذشته با رشد بیش از 25 درصدی یکی از پرشتاب‌ترین رشته‌های تولیدات علمی را در جهان داشته‌است.

وی با اشاره به فعالیت پژوهشی ارزشمند دانشجویان حاضر در این کنگره گفت: کم‌تر کشوری طی یک دوره توانسته است چنین رشدی داشته باشد و در این رابطه کشورهای محدودی بودند که طی یک دوره چند ساله با رشد 20 درصدی مقالات علمی، رکورد بی‌نظیری را به جا گذاشته‌اند.

دکتر لنکرانی با اشاره به وضعیت تولیدات مقالات در10سال پیش گفت: در سال 79 تولید مقالات علمی که در نمایه‌های بین‌المللی به ثبت رسیده است  به عدد 300 نمی‌رسید اما سال گذشته بیش از 4 هزار مقاله علمی از ایران در نمایه‌های بین‌المللی ثبت شده است و امروز بعد از کشور ترکیه، کشورمان بیشترین تولید مقالات علمی را در منطقه مدیترانه شرقی به خود اختصاص داده است.

وی افزود: با این وجود برای ادامه هدفمند این مسیرنقشه جامع علمی کشور درحال تدوین‌است تا این مسیر با نگاه جامع‌تری پیگیری شود.

دکتر لنکرانی در ادامه گفت: امسال علاوه بر تدوین نقشه علمی جامع کشور، با هدف ارزش افزایی پژوهش های دانشجویی آیین‌نامه تسهیلات و امتیازات استعدادهای درخشان دانشگاههای علوم پزشکی باز نگری می شود  و با ایجاد زمینه برای ادامه تحصیل در رشته‌های دکترا زمینه مناسبی برای ارتقای سطح علمی تحقیقات در رشته‌های علوم پزشکی ایجاد خواهد شد .

دکتر لنکرانی در پایان با اشاره به فعالیت چشمگیر کمیته‌های دانشجویی دانشگاههای علوم پزشکی گفت: این کمیته‌ها در سال اخیر سهم مؤثری ایفاء کرده اند  و به طریقی موتور حرکتی دانشگاهها محسوب می‌شوند.

گفتنی است: دهمین کنگره سالیانه کشوری و بین‌المللی دانشجویان علوم پزشکی به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی ایران با حضور 1100 نفر دانشجوی پژوهشگر از ایران و 35 کشور جهان در تاریخ 29 اردیبهشت آغاز و یک خرداد ماه نیز به کار خود پایان داد. 

منبع:سایت وزارت بهداشت 

http://www.behdasht.gov.ir/index.aspx?siteid=1&pageid=127&newsview=4265